KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 12872032
nr 1287 2032
Tora Vega Holmström
(1880-1967), Sverige
Pastell, Tora Vega Holmström (1880-1967), Sverige, tillskriven. Monogramsignerad. Motivet: 31x39,5 cm
Tora Vega Holmström, svensk bildkonstnär född 1880 i Tottarp i Skåne, död 1967.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 11 november 2019
kl 19:42:39
1.700 kr
1.900 kr
Tora Vega Holmström
Läs mer om Tora Vega Holmström